Humantechnik

NovinkaNovinka! Novinka! Novinka! Novinka! Novinka! Novinka! Novinka! Novinka! Novinka! Novinka!

TV Systém >>earis<< Špeciálne bezdrôtové slúchadlá pre nedoslýchavých na počúvanie TV a iných audiozariadení od spoločnosti Humantechnik, Nemecko.

Estetika, jednoduché použitie a najvyššia kvalita zvuku, zjednotené v jednom systéme počúvania TV.

»Premium ™ earis® predstavuje nadčasový vzhľad s elegantným high-tech prízvukom. Dizajn prijímača dominuje veľké lesklé strieborné ovládanie hlasitosti v tvare kolesa, ktoré môže dosiahnuť až 122 dB (A).

LED diódy poskytujú informácie o stave nabíjania, výbere profilu sluchu a nastavení hlasitosti. Nastavovač vyváženia na zadnej strane prijímača umožňuje posúvať hlasitosť doľava a doprava, aby sa vyrovnala jednostranná strata sluchu. »Earis® premium« tiež obsahuje funkciu komunikačného zosilňovača.

»Dynamický zvuk HS«

Humantechnik označil hlavnú charakteristiku, ktorá robí z »earis® premium« špičkovým modelom prémiovej triedy, za »dynamický zvuk HS«. Táto exkluzívna nová funkcia pripravuje zvuk dynamicky a individuálne pre jeho používateľa.

Vysielač »earis® premium«

Vysielač »earis® premium« slúži tiež ako nabíjačka pre príslušný prijímač. Ďalej obsahuje ďalší nabíjací slot pre batériu sekundárneho prijímača (k dispozícii ako príslušenstvo). Hlavným ovládacím prvkom je výberové tlačidlo pre päť programov »dynamického zvuku HS«. Zariadenia sú už pri dodaní štandardne spárované.

Prijímač »earis® premium«

Ľahký prijímač »earis® premium« pod bradu sa pohodlne nosí a netlačí na uši. Ramená reproduktorov sú robustné a náušníky sú otočné, aby sa dokonale prispôsobili zvukovodom. Ramená reproduktorov tiež aktivujú prijímač, keď sa používajú, takže sa užívateľ nemusí obávať zapínania a vypínania prijímača.

Náušníky z mäkkej silikónovej gumy sú k dispozícii v rôznych tvaroch a dajú sa ľahko vymeniť.

Vreckový prijímač »earis® premium« PR

Vreckový prijímač »earis® premium« sa dodáva s pribaleným induktívnym chráničom sluchu »earis®«, ale tiež umožňuje pripojenie širokej škály komerčne dostupného sluchového príslušenstva cez bežnú 3,5 mm stereofónnu zásuvku, takže ďalšie individuálne preferované príslušenstvo, ako napr. možno použiť slúchadlá tzv. earphone alebo náhlavné súpravy.

Spona na zadnej strane zariadenia slúži na pripevnenie prijímača k oblečeniu. Pre voliteľné použitie je k dispozícii očko s nosnou šnúrou.

Prepnúť na komunikáciu

Systém je možné prepnúť na zosilnenú komunikačnú funkciu. Keď je aktivovaný, »earis® premium« zachytí zvuk a reč v prostredí a zosilní ich cez ramená reproduktorov alebo sluchový komponent pripevnený k vreckovému prijímaču.

»Earis® premium« si pamätá nastavenia hlasitosti, ktoré boli naposledy použité v zvukovom prenose aj v komunikačnom režime. Používateľ sa teda vráti k preferovanému zväzku, ktorý naposledy použil, v akomkoľvek režime si zvolí.

»dynamický zvuk HS«

Humantechnik označil hlavnú charakteristiku, ktorá z »earis® premium« robí špičkový model v prémiovej triede, za »dynamický zvuk HS«. Totiž poskytuje päť dynamických audiologických zvukových programov pre rôzne televízne formáty. Programy je možné zvoliť jednoduchým stlačením tlačidla - neustále upravujú prichádzajúci prenos zvuku na najlepšiu možnú kvalitu zvuku pre jeho používateľa. Tieto programy sú založené na zvukovej podpore, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre ľudí so zhoršeným sluchom na Fraunhoferovom inštitúte pre technológiu digitálnych médií IDMT v Oldenburgu v Nemecku.

Nabíjateľné batérie

Ľahko vymeniteľná batéria vydrží až 9 hodín - s dobou nabíjania iba dve hodiny. Sekundárna záložná batéria (k dispozícii ako príslušenstvo) umožňuje takmer neobmedzené použitie.

Technické údaje

 • Hmotnosť slúchadiel pod bradu váži iba 61 g
 • Dosah bezdrôtového signálu až 70 metrov v otvorenom priestore
 • V slúchadlách je integrovaný mikrofón pre možnosť prepnutia do režimu snímania a zosilnenie zvuku z okolia
 • Slúchadlá si pamätajú nastavenú hlasitosť pre režim počúvania televízie a zvlášť pre režim odpočúvania okolia - pri deaktivácii odpočúvania okolia sa automaticky vráti na nastavenú hlasitosť pre počúvanie televízie
 • Rozmer slúchadiel: 24,4 x 11,3 x 2,4 cm
 • Rozmer okrúhleho prijímača: 6,3 cm priemer, 2,4 mm hrúbka

Obsah balenia

 • 1x Základňová stanica - vysielač
 • 1x Prijímač so slúchadlami pod bradu
 • 1x Dodatočná batérie
 • 1x Adaptér do elektrickej siete pre základňovú stanicu (dĺžka 148 cm)
 • 1x Náhradné silikónové ušné diely (menšia veľkosť; na slúchadlách väčšia veľkosť, možno vymeniť)
 • 1x Optický audio kábel Toslink (dĺžka 149 cm)
 • 1x Audio prepojovací kábel 3,5 mm (dĺžka 215,5 cm)
 • 1x Audio adaptér Cinch / RCA na 3,5 mm (dĺžka 29 cm)

Objednávacie č.:

»earis® premium« 2.4 GHz Set  (A-4100-0) 

»earis® premium« PR - 2.4 GHz Vreckový prijímač s indukčnou slučkou (A-4101-0)